Hakka püsikliendiks (-5%)
Naturado Naistepunaõli külmpress 50ml
Toode
Naturado Naistepunaõli külmpress 50ml
Hind
10.25 €
Komplektis
1
Toote kood
NATUR7184
Saadavus
Tellimisel (tarne 1-7 tööpäeva)
Bränd
Naturado
Suuruse valik
Kommenteeri toodet

 

Omab rahustavat ja ärrituse vastast mõju. Tuju parandava, antidepressiivse, valu leevendava toimega. Suurepärane vahend vananeva, väsinud ja närtsinud naha toniseerimisel, värskendab ja stimuleerib. Võtab maha punetust ja rahustab ärritunud nahka. Naistepunaõli on fotosensitiivne- mitte minna päiksevalgusesse peale naha määrimist õliga.

Naturado naistepunaõli on valmistatud orgaanilise naistepunalille jahvatamisel extra vergine orgaanilises oliiviõlis.100% naturaalne ja orgaaniline.

Naistepunaõlil on sügavpuhastav toime ja ta sobib hästi haavade parandamiseks. Kanda paar tilgakest naistepunaõli haigele kohale, masseerida kergelt. Protseduuri võib korrata mitu korda päeva jooksul. Masseerides naistepunaõli kaelale või meelekohtadele, paraneb meeleolu. Kasuta hea tuju massaaziks segatuna oliivi, päevalille või kookosõliga.

OMADUSED: Hüperforiin, naistepunas leiduv toimeaine, mõjutab ajus leiduvat hormooni nimega serotoniin, täpselt nii, nagu seda teevad retseptiga saadavad anti-depressandid. Kui aju serotoniini tase on madal, kaasneb depressioon ja muud negatiivsed mõtted. Naistepuna võimendab aga serotoniini toimet ajurakkudes, mis omakorda parandab tuju ja mõtteid.

Naistepuna kasutamine üldjuhul kõrvalnähtuseid ei tekita. Harva võib esineda iiveldust, nahalöövet, väsimust, ärevust ja rahutust.

Naistepunaõli.
Soovitatakse rahvameditsiinis haavandtõve, stomatiidi, paradontoosi, farüngiidi, kõhunäärme ja neerukivide puhul valuvaigistina ja limatekitava ainena. Naistepunaõli on kasutatud ka põletuste leevendamisel(väga radikaalne vahend), isegi kui 2/3 kehapinnast on kahjustunud. Halvasti kinnikasvavate haavade, lõhede, põletike, tuulevillide korral on tehtud kahjustatud kohale õlikompressi.

Spordivigastused

Naistepunaõli leevendab ja parandab verevalumeid, põrutusi, lihaserebendeid, muljumishaavu, nihestusi. Vaigistab kiirelt valu. Takistab verevalumite laienemist.

Keemiline koostis.
Väga mitmekesine, naistepuna sisaldab väga palju vitamiine.
C- vitamiin (kuni 14%) on oluline rakufermentide tegevuses, osaleb ainevahetuses, tugevdab organismi kaitsevõimet nakkustele.
Karotiin (kuni 55%)on kollane pigment, mis maksas muutub A- vitamiiniks (2 mg karotiini on võrdne 1 mg A- vitamiiniga).
P- vitamiin (riboflaviin) tugevdab veresoonte (kapillaaride) seinu. Tõstab C- vitamiini efektiivsust. P- vitamiini puudusel muutuvad kapillaarid hapraks. 
PP -vitamiin on osa fermentidest, mis osalevad süsivesikute ainevahetuses, mõjutab ka naha struktuuri ja funktsiooni, limaskesti ja närvisüsteemi.
E -vitamiin (tokoferool) kaitseb A- vitamiini oksüdeerumise eest, osaleb energeetilises ja valkude ainevahetuses. 
Parkained (kuni 13%) on põletikuvastase, kootava toimega. Kasutatakse limaskestade põletiku, 1-2 astme põletuste puhul.
Vaigud (kuni 17%) on ärritust vähendava, köha leevendava, põletiku ja mikroobide vastase toimega.
Rutiin (kuni 6%) on glükosiid, mis vähendab veresoonte haprust, tugevdab C- vitamiini toimet.
Kvertsetiin (kuni 6%) on sapiajati ja veresooni laiendava toimega.
Saponiinid – glükosiidid, mis vesilahustes kergesti vahutavad. Võetakse sisse limaerituse tugevdamiseks bronhides, soodustab ka uriini teket.
Fütontsiidid on bioloogiliselt aktiivsed ained, mida eritavad taimed, need hävitavad baktereid, mõjuvatavad nende kasvu ja arengut.
Pigmendid –annavad taimerakkude fütoplasmale värvuse, nende sisaldusest sõltub viljade värvus. Farmakoloogilist efekti ei oma.
Flavoniidid – aktiivsed ühendid naistepunas, mis mõjutavad spasmolüütilist tegevust seedesüsteemis, veresoontes ja erituselundites. Just flavoniidid suurendavad sapi eritumist. Takistavad tema kogunemist kõhunäärmes ja seega ka kivide teket, soodustavad sapi eritumist kaksteistsõrmikusse. Vähendavad spasme, normaliseerivad peristaltikat, soodustavad seedimist, siseorganite verevarustust, tugevdavad kapillaare.
Naistepuna on üks vähestest kõrgematest taimedest, mis annab toorainet antibiootikumide tootmiseks. On tehtud kindlaks naistepuna eeterlike, piirituse, atsetooni jt ekstraktide kõrge sügavpuhastav toime.

Sinine hermeetilise pihustiga pudel kaitseb valguse eest, säilitab õlides olevaid vitamiine ja hoiab õli stabiilsust.

Formula: Organic cold pressed virgin olive oil*, Hypericum perforatum extract*.

Natural and Organic Cosmetic certified by Ecocert SAS BP 47 32600 L'Isle Jourdain.

100% natural and organic

Eeterlik õli- essentsiõli- taimne õli

Eeterlik õli on vedelik, mis on üldjuhul destilleeritud (enamasti vee abil) taime lehtedest, vartest, õitest, viljadest, juurtest või muudest taime osadest. Suurem osa eeterlikest õlidest on läbipaistvad ja värvusetud, ainult mõningad eeterlikud õlid on mingit värvi. Näiteks apelsini ja sidrunheina eeterlikud õlid on kollakad.
Eeterlikud õlid sisaldavad sisaldavad essentse, mida sisaldab ka taim, millest õli destilleeritud on. Eeterlikud õlid on väga tugevalt kontsentreeritud ja neid jagub kauaks.
Eeterlik õli ei ole sama, mis aroomiõli/parfüümõli. Kuna eeterlikud õlid on destilleeritud taime osadest, aga aroomiõlid sisaldavad kunstlikke lisandeid, puuduvad aroomiõlidel, eeterlikele õlidele omased kasulikud toimed.

Eeterlikke õlisid kasutatakse tihti inhalatsiooniks ning lahjendatult baasõlidega nahal. Eeterlikud õlid kipuvad olema väga erinevate hindadega. Mõned odavamad, mõned väga kallid. Eeterliku õli hind oleneb sellest, kui haruldane on see taim, millest õli destilleeritakse. Oleneb ka päritolu riigist, ja ka sellest, kui palju saab ühest taime osast õli destilleerida.

Ühikuhind 205,00 eur /L

 

Sarnased tooted

Kommenteeri toodet