Hakka püsikliendiks (-5%)
Sojaõli 250ml
Toode
Sojaõli 250ml
Hind
5.50 €
Komplektis
1
Saadavus
Tellimisel (tarne 1-7 tööpäeva)
Suuruse valik
Kommenteeri toodet

sojaõli – südame ja naha kaitsja

Euroopa ÖKO sertifikaadiga toode

 Sojaõli soovitatakse pigem kastmetesse ja salatitesse kui praadimiseks, kuigi tegelikult sobib see mõlemaks.

 Sojaõli toiteväärtust on hinnatud kõrgemaks isegi oliiviõli omast

. Inimestele, kes kannatavad oliiviõli talumatuse all, on sojaõli selle suurepäraseks asendajaks igas valdkonnas.

Ökotoode. Külmpress õli.

Sojaõli on uuringute kohaselt maailma enimkasutatud taimeõli. Seda tarbitakse seni põhiliselt USA-s ja Aasias. Värvuselt kuldkollase sojaõli aroom ja maitse on tagasihoidlikud. Maailma suurimad sojaõlitootjad on Brasiilia, Argentiina ja USA.

Sojaõli saadakse sojaoast. Võrreldes teiste taimeõlidega sisaldab sojaõli rohkem E-vitamiini ja karotiini, lisaks kuulub koostisesae palju letsitiini ja isoflavoone, mis takistavad kolesterooli kogunemist veresoonte seintele. Isoflavoonid kaitsevad organismi ka ultraviolettkiirguse eest.

 Sarnaselt teistele sojatoodetele on õlil südant ja närvisüsteemi kaitsev toime, sest selles sisalduvad omega–3 ja omega–6 rasvhapped on hindamatu väärtusega. Lisaks suurendab see naiste vastupanuvõimet menopausivaevustele. Suure A– ja E–vitamiini sisalduse tõttu on sojaõlil kaitsev toime rakumembraanidele. Ka on sojaõli suurepäraseks K–vitamiini allikaks.

Ühikuhind 22 EUR/L

 

Sojaõli soovitatakse pigem kastmetesse ja salatitesse kui praadimiseks, kuigi tegelikult sobib see mõlemaks. Sojaõli toiteväärtust on hinnatud kõrgemaks isegi oliiviõli omast. Inimestele, kes kannatavad oliiviõli talumatuse all, on sojaõli selle suurepäraseks asendajaks igas valdkonnas.

 

Suure polüküllastamatute rasvhapete sisalduse tõttu ei sobi sojaõli väga pikaaegseks säilitamiseks, vaid see tuleks ära tarvitada nii ruttu kui võimalik.

 

Ameerika Ühendriikides on sojaõli tavaline koostisosa ka restoranitoidus – oma tagasihoidlikkuses ei riku see põhitoidu maitset ega lõhna. Konsistentsilt on see vedelam ning vähem viskoosne kui muud õlid, mis üksiti tähendab suuremat vastupidavust ja vähesemat imendumist. Viimane omadus hoiab sojaõlis praetavad toiduained vähem rasvasena.

 

Sojaõli kasutatakse ka kreemide ja maskide koostises. Sojaõli sisaldab rohkelt nahale kasulikke aineid ja on suurepärane õli massaažiks.

 

Sojaõlis on rohkelt omega-3 ja omega-6 rasvhappeid, mis on nahale väga kasulikud, ka on selles rohkelt fütosteroole. Fütesteroolid aitavad parandada tuulest katki kuivanud, päikesepõletusi saanud, kuiva ja sügelevat nahka. Sojaõli on põletikuvastase toimega. Fütosteroolid aitavad vähendada ka juuste elektrilisust.

 

Omadustelt sarnaneb sojaõli väga palju kanepiõlile, olles samas siiski pikema säilivusajaga.
Sobib tõhusaks kasutamiseks kehaõlina, naha niisutamiseks, massaažiks. Võid kanda väikese koguse juustele, et vähendada juuste lendlevust ja elektrit.

 

Sojaõli muutub üha hinnatumaks ka tööstuslikus kasutamises, sealhulgas biodiisli ja plastiku tootmises. Neiski valdkondades nähakse sojaõlil tulevikuks suurt potentsiaali.


 

Kommenteeri toodet